EDUKACJA GLOBALNA

Galeria Prac Uczniów

Link do wirtualnej galerii prac uczniów związanych z tematyką TEG2017:

Dzień Czystego Powietrza
05.12.2017

Dziś razem z Fundacją Ekologiczną Arka przepędzaliśmy smog na Rynku Głównym, w Krakowie. Robiliśmy naprawdę duży hałas aby zwrócić uwagę mieszkańców na to, jak ważne jest czyste powietrze.

#DzieńCzystegoPowietrza

Podsumowanie Tygodnia Edukacji Globalnej 2017

Linki:

Tydzień Edukacji Globalnej

MasterChef

Działamy!

#TydzieńEdukacjiGlobalnej
#CeleZrównoważonegoRozwoju

Tydzień Edukacji Globalnej
18.11.2017

Trójka gotowa na TEG!

Szkolenie dla szkolnych liderów projektu Liderzy edukacji globalnej
30.10.2017

28 października mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole grupę liderek Edukacji Globalnej z województwa małopolskiego na czele z koordynatorką p.Jadwigą Dąbrowską. Dziękujemy za wspólnie spędzony (intensywnie i owocnie) czas!

Szkolenie dla szkolnych liderów projektu Liderzy edukacji globalnej

Światowy Dzień Żywności
16.10.2017

Z okazji Światowego Dnia Żywności poruszono w naszej szkole zagadnienia dostępu do żywności na świecie oraz głodu. Uczniowie wybrali się również w kulinarną podróż po różnych krajach i poznali tradycyjne potrawy i przyprawy z wielu zakątków globu.

#CZR2 #CZR12

Cele Zrównoważonego Rozwoju
10.10.2017

Zagadnieniom Edukacji Globalnej poświęcono Szkoleniową Radę Pedagogiczną, która odbyła się 10 października. Przedstawiono na niej założenia projektu „Edukacja Globalna – Liderzy Edukacji na Rzecz Rozwoju”. Nauczyciele zapoznali się również z Celami Zrównoważonego Rozwoju, bazą scenariuszy, wirtualną tablicą, która powstała na potrzeby projektu oraz harmonogramem działań.
Na zdjęciach – nasi nauczyciele w akcji 😉

#CeleZrównoważonegoRozwoju

Międzynarodowy Dzień Pokoju
21.09.2017

21 września na całym świecie celebrowano Międzynarodowy Dzień Pokoju. W obchody tego święta zaangażowała się również nasza szkoła.

Przygotowania rozpoczęliśmy już na początku września przystępując do projektu PEACE CRANE PROJECT, który ma na celu wymianę żurawi origami z uczniami ze szkół na całym świecie. Nasze żurawie pokoju poleciały do uczniów z Białorusi, Rosji, Tajwanu, USA oraz Wielkiej Brytanii. Teraz niecierpliwie czekamy na żurawie dla nas.

W ramach okazania naszej solidarności oraz poparcia dla rozwiązań pokojowych założyliśmy w czwartek na ręce białe opaski. Na lekcjach zaakcentowano ideę Dnia Pokoju oraz przeprowadzono zajęcia dotyczące pokoju i wojny o różnej tematyce (np. Laureaci Pokojowej Nagrody Nobla, Historia Saji z Aleppo). W klasie III uczniowie słuchali nagrania książki „Czy wojna jest dla dziewczyn?” z serii „Wojny dorosłych – historie dzieci”.

Mamy nadzieję, że idea tego dnia zaszczepiła w nas ducha empatii, solidarności z potrzebującymi oraz chęci dążenia do pokojowych rozwiązań – przede wszystkim w codziennych sytuacjach. Od tego wszystko się zaczyna.

#CZR16

Nasze tegoroczne motto – Myślimy globalnie, działamy lokalnie
04.09.2017

Nasz szkoła przystępuje do projektu „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju”, w którym będziemy podejmować różne działania skupione wokół 17. Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Projekt rozpoczął się seminarium kontaktowym, na którym naszą placówkę reprezentowały p.Agata Baran i p.Monika Obrał.

Seminarium – Edukacja globalna, edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju – program działań, wymiana myśli i dobrych praktyk szkolnych