Nasza biblioteka – dobrym miejscem dla człowieka

Biblioteka liczy ponad siedem tysięcy książek: od bajeczek do wydawnictw popularnonaukowych. Mamy również bardzo stare książki liczące nawet 132 lata!

Biblioteka oprócz pięknie wydanych książek z literatury dla dzieci i młodzieży oferuje także książki z różnych dziedzin wiedzy oraz księgozbiór podręczny udostępniany na miejscu. Jedną z form upowszechniania wiedzy i kultury są spotkania autorskie (odbyły się z Beatą Ostrowicką, Karolem Kozłowskim, Beatą Kołodziej), a także wyjścia na wystawy do innych bibliotek (np. Biblioteki Jagiellońskiej, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej na ul. Rajskiej), czy też do Empiku na spotkanie pt. „Przecinek i kropka”, promocja książek. Codziennie zaś można w bibliotece wypożyczać książki, czytać, odrabiać lekcje i korzystać z komputera.

Biblioteka posiada cztery stanowiska komputerowe z dostępem do internetu (ICIM – Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej – współfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny) oraz wielofunkcyjne urządzenie sieciowe (drukarka, skaner, kopiarka). W komputerach zainstalowane są encyklopedie multimedialne, słowniki PWN oraz atlas świata.

Wpływ czytelnictwa na rozwój dziecka